Lenka Klímová

Pedikúra

Pedikúra je základní péče o nohy, která se skládá z odstraňování ztluštělé a zrohovatělé kůže na patě, chodidle a jinde, zejména tam, kde se tvoří otlaky. Dále se pak provádí stříhání nehtů, ošetření nehtového valu, a na konec lehká masáž. Pokud je nutné, odstraňují se kuří oka a ošetřují se bolestivě zarostlé nehty. U nás můžete vyzkoušet mokrou pedikúru, která trvá přibližně 60 minut.

Proč chodit na pedikúru?

Běžný každodenní život, vykonávání domácích a pracovních povinností zatěžuje naše nohy obrovským tlakem. Průměrné nohy jsou přibližně 12 hodin denně uvězněny v botách, kde je asi 41 °C. Jsou unavené, trpí křečemi, bývají oteklé a bolavé, proto 80% všech problémů nohou je z nošení nevhodné obuvi - těsná a neprodyšná obuv, vysoké podpatky, používání tlustých ponožek, apod. Ve vytvořeném vlhkém prostředí se daří především kvasinkám a houbám, proto je nutné vyzkoušet a dezinfikovat obuv, používat přípravky proti pocení nohou a všeobecně o nohy pečovat. Návštěva pedikúry minimálně jednou měsíčně vám může od těchto potíží pomoci.

Ke každému klientovi přistupujeme s profesionálním a individuálním přístupem. Jeden pár nohou vám musí vydržet celý život, proto nepodceňujte situaci a dopřejte jim základní péči.

TOPlist